מאמרים

חדשות – קהל היעד לפרסום משכנתאות

חדשות – קהל היעד לפרסום משכנתאות

מי שעוקב אחר הפרסומות המשודרות באמצע מהדורות החדשות השונות של שני הערוצים המסחריים הגדולים וודאי שם לב כי חלק גדול מאוד מהפרסומות המשודרות שם הן פרסומות למשכנתא כזו או אחרת. כל הבנקים הגדולים במדינה מפרסמים מסלולים שונים למשכנתאות בעיקר במהדורות החדשות, ולא במקרה.

תחום הבנקאות בכלל והמשכנתאות בפרט עובר תהליכי פיתוח ושכלול מתמידים לאורך השנים. בשנים האחרונות הציגו הבנקים לציבור הרחב מכלול מקיף של משכנתאות המיועדות כמעט לכל צורך אפשרי שיש לנו בחיים. כך, ניתן לקחת משכנתא לקניית בית או דירה, משכנתא לרכב, משכנתא לעסק וכד'. כל זה טוב ויפה, אבל למה אוהבים הבנקים לפרסם את המשכנתאות שלהם דווקא במהדורות החדשות היומיות?

ההסבר לכך מורכב מכמה גורמים שיווקיים שונים. ראשית כל, מהדורות החדשות המרכזיות (בהן ניתן למצוא ריבוי של פרסומות למשכנתאות ושירותים בנקאיים שונים) משודרות בשעות צפיית השיא – שמונה או תשע בערב, בדיוק כאשר כולם הספיקו להגיע הביתה מהעבודה, לסיים את הסידורים ולהתיישב מול הטלוויזיה. מהדורות החדשות ידועות במשך שנים רבות כמובילות טבלאות הרייטינג של הערוצים המסחריים, ולכן מהוות יעד אטרקטיבי לכל סוגי הפרסום, וביניהם גם לפרסום משכנתאות שונות.

המשך מאמר